0

Українська вишиванка – модний тренд: вплив на світовий подіум

Вишиванка здавна була гордістю українців, не меншим приводом для гордості вона є і сьогодні.

модна вишиванкаПротягом останнього десятиліття все більше світових дизайнерів черпають натхнення саме у українському національному вбранні – адже у ньому можна відшукати як ніжні та романтичні мотиви, так і строгі та яскраві.

Відомі журнали Vogue та The New York Times публікували матеріали про українську вишиванку, а останній визнав її трендом літа 2016 – ще один привід для гордості.

Ми уже згадували про унікальні орнаменти вишиванок у різних куточках країни у нашій історії, сьогодні ж розповімо про не менш унікальні інтерпретації української вишивки світовими будинками моди – унікальні авторські вишиванки відомих дизайнерів.

Вишиванка у проектах Dolce & Gabanna

Дольче і Габанна створили проект підтримки сімейних цінностей, обличчям якого обрали сім’ю саме з України у національному вбранні. У цьому образі вони вбачали силу сімейних цінностей та єдність родини.

Українська вишивка у колекціях Готьє

Жан Поль Готьє створив свою українську колекцію ще у 2005 році – після відвідин України та подій Помаранчевої революції. Дизайнер один із перших використав українську вишивку у своїй колекції.

Сукні дизайнера мали своєрідні назви українських історичних країв, а зал, у якому проходив показ, був поділений на сектори із назвами сучасних українських міст.

Гальяно та його українські наречені

Джон Гальяно, арт-директор дому Діор, створив свою колекцію 2008 році. Критики довго її обговорювали – як і більшість колекцій Гальяно. У вбранні переважали темні кольори, а обличчя моделей було вкрите сірими барвами – вони нагадували гоголівську панночку.

українська вишиванкаУкраїнські вишиванки Gucci

Гуччі використали українські мотиви у осінньо-зимових колекції 2008-2009 років, які створювала Фріда Джаніні. Колекція булла виконана у стилі «вамп» – сміливих та відвертих образах, а орнаменти вишивки були надзвичайно схожими на схеми вишивки Поділля та Гуцульщини.

Гуцульські жупани Валентино

Для колекції весна-літо Валентино підготував і вишиті сукні, і сорочки, і навіть верхній одяг у стилі гуцульських жилетів – «камізелей» та «жупанів», у які були вбрані більшість моделей.

Колекції Sportmax

Італійський бренд використовував у своїх колекціях широкі та великі орнаменти, що нагадують борщівську вишивку. Для осені 2016 року бренд підготував вишиті сукні, схожі на борщівські сорочки.У своїх творіннях дизайнери використовували як традиційні тканини для вишиванки, так і досить незвичні:

  • шовк;
  • атлас;
  • шерсть;
  • бавовна;
  • кашемір.

Незвичними також були і фасони вишиванок, їх поєднання. Своїми авторськими розробками світовим дизайнерам вдалось відкрити новий погляд на українську вишиванку та започаткувати етнічний тренд у гардеробі. Сьогодні вишиванку обирають не лише як одяг для певних подій у Україні, а і як повсякденний модний одяг по всьому світі.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ua236080/.system/tmp) in Unknown on line 0