0

Техніка вишивки гладдю та цікаві факти про неї

Хоча техніку вишивки гладдю не так часто можна зустріти, як вишивку хрестиком, та вишиті речі гладдю є не менш красивими.

вишивка гладдю

Вишивка гладдю є традиційною для країн Східної та Південно-Східної Азії, а саме для Китаю, Японії, Кореї та В’єтнаму. Усі згадають вишиті шовкові речі (переважно халати та кімоно) майстрів цих країн. Ця техніка вишивки здобула популярність і у нашій країні, а застосовують її переважно для створення справжніх мистецьких творів – картин.

Вишивання гладдю – це техніка, за якої стібками заповнюють усю поверхню тканини, при цьому можуть використовуватись різні види швів та методів їх нанесення.

Витончена техніка нагадує живопис на полотні, адже майстер виконує стібки подібно до того, як художник пише картину. Та і за допомогою гладі можна якнайкраще передати потрібні відтінки та переходи між ними, а також різницю світла і тіні. Часто техніку використовують для вишивки рослинних мотивів, пейзажів чи портретів, де потрібно максимально тонко передати гру кольорів.

Вишивання гладдю є однією із найскладніших технік вшивки, проте, опанувати її не так вже й складно, маючи певні навики вишивання.

вишивка гладдю

Різновиди техніки та необхідне приладдя

Серед різновидів методів вишивання, гладь буває :

  • Пласка – виконується прямими стібками, щільно прилягаючими один до того.
  • Прорізна – по контуру малюнка роблять надрізи, з яких згодом виводять голку та обшивають малюнок.
  • Атласна – по своїй суті це та ж пласка гладь, яка виконується на шовку чи атласі шовковими нитками чи муліне в одну нитку.
  • З настилом – об’ємна вишивка, що виконується прямими стібками в одному напрямку по основі, виконаної перпендикулярними стібками.
  • Тіньова або художня – виконується нитками різних кольорів, її використовують для створення справжніх картин.

вишивка гладдю

При вишивці можуть використовуватись різні види швів:

  • «вперед голку»;
  • петельний;
  • «назад голку»;
  • вузлики;
  • ланцюжок тощо.

Інструменти для вишивки гладдю беруть практично ті самі, що і для вишивання хрестиком (голки, ножиці, наперсток, п’яльця, сантиметрова стрічка), хоча можуть знадобитись ще й копіювальний папір, з допомогою якого малюнок заздалегідь переносять на тканину.вишивка гладдю

Перед початком вишивання, в першу чергу слід обрати малюнок та ретельно підібрати відтінки ниток для нього, щоб можна було якнайточніше зобразити «живий» малюнок.

Які вишиті гладдю вироби можна зустріти

Як уже зазначалось, часто гладдю вишивають картини – портрети, пейзажі, натюрморти. Та техніка нерідко зустрічається на рушниках, а також на одязі – вишитих сорочках, жіночих сукнях з вишивкою та інших речах. Вишивка гладдю додає речам вишуканості та яскравості не гірше, ніж вишивка хрестиком.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ua236080/.system/tmp) in Unknown on line 0