0

7 причин носити вишитий одяг: українська вишиванка

Вишите вбрання у нашій країні мало неабияке значення – за вишивкою жінки проводили майже увесь свій вільний час. Вишивали геть усе: сорочки, рушники, спідниці, жилети, пояса, хоругви, скатертини, подушки… Це був один з найвагоміших показників хазяйновитості та благополуччя родини.

Сьогодні за вишиванням вже не знайти такої кількості майстринь, проте, сам вишитий одяг не втратив вагомості – за останні роки попит на нього лише зріс. Якщо Ви досі обдумуєте, чи варто купити вишиванку і чи доречна вона у повсякденному житті – ми розвіємо усі сумніви.

Причина перша. Вишиванка – уособлення традицій та вияв патріотизму

Це вбрання – безсумнівно гордість України. Весь символізм нашої культури закладений у орнаментах, які, щоправда, відрізнялись у різних частинах країни, але несли єдину думку нашої культури. Історичні моменти, звичаї пращурів, засади культури – усе це вміщено в українській вишивці.
У важкі політичні часи попит на вишиване вбрання зріс – адже ним можна виразити єдину думку українців та підтримати героїв країни.
Національний одяг, гімн, пісні, символіка – ознаки багатої культури кожної держави, які окреслюють головне – її гордість.

Причина друга. Український етнічний оберіг

Сорочка, вишита дружиною чи матір’ю – вважалась міцним оберегом від нещасть. Адже у неї вишивальниця кожним стібком вносила свою любов, підтримку та тепло душі. Без цього вбрання ніколи не відправлялись у далеку дорогу, без нього і без вишитого рушника, який вишивали на щастя – на долю, не відбувалось жодне весілля.
Кожен візерунок на одежі несе своє значення та сенс, але будь-який одяг з ним є сильним оберегом від всіляких бід, особливо якщо вишитий люблячою людиною.

Причина третя. Вишиваний одяг – модний тренд

Вишивка на одязі виглядає дуже ніжно та символічно, а також дозволяє створювати справді унікальні речі. Дизайнери, натхненні українською вишивкою, створюють нові колекції одягу на її основі. Серед них такі акули моди, як Дольче Габбана, Ніна Річі, Валентино та багато інших.
Визнання на світових подіумах робить беззаперечним той факт, що носити вишиванку– це модно.

Причина четверта. Універсальна українська елегантність

Національний одяг доречний будь-де і будь-коли. Його все частіше обирають як весільне вбрання, одягають під час державних свят, на святкування дня народження, ювілею та, навіть, у буденні дні.
Вишиті речі можна з легкістю комбінувати з іншими речима гардеробу: вони будуть однаково добре виглядати як із джинсами, так і з класичними діловими костюмами.

Причина п’ята. Зручний та комфортний одяг

Традиційний крій вишитого одягу – довільний, тому такі речі не стискають та не обмежують рухів. А тканини для пошиву – найчастіше льон та бавовна, які добре пропускають повітря.
Хоча сьогоденні вишиті речі давно вийшли за рамки строгих традиційних правил, та Ви завжди можете замовити у дизайнерів зручну для себе модель.

Причина шоста. Індивідуальний образ

Сучасні вишиванки дещо видозмінились: дизайнери виконують їх як різні елементи гардеробу:
• сукні;
• футболки;
• туніки;
• блузки;
• та навіть пальта.
Сама вишивка теж дозволяє враховувати модні тенденції, тому Ви можете із впевненістю купити для себе вишитий одяг, який пошиють по індивідуальному замовленню. Це дозволить вигідно проявити свою індивідуальність.

Причина сьома. Актуальність у будь-який час

Купивши вишиванку, Ви можете не перейматись, що вона «вийде» з моди за декілька років. Культуру та історію не змінити, як і український національний одяг – він буде актуальним завжди!


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ua236080/.system/tmp) in Unknown on line 0