0

Патріотичний флешмоб до Дня української вишиванки 2017

Український вишитий одяг набув неабиякої актуальності в останні роки у нашій країні –його все частіше одягають не лише на святкування державних свят та інші урочисті події, а й часто вдягають навіть у повсякденному житті. Останнє стало можливим завдякими модернізованим під сучасну моду авторським вишиванкам.

День української вишиванкиТа не лише в Україні все частіше обирають вишитий одяг – як ми уже згадували, вишиванка давно вийшла за межі лише нашої країни та завоювала прихильність відомих світових будинків моди, які неодноразово випускали колекції із використанням мотивів української вишиванки.

Щороку у нашій країні святкуємо День української вишиванки, який покликаний вшанувати наше унікальне етнічне вбрання – вишиванку. У цей день у патріотичному флешмобі беруть участь не лише українці, а й мешканці іноземних країн, які шанують та цікавляться українськими національними традиціями.

Історія виникнення Дня української вишиванки

Традиційно свято української вишиванки відзначають у четвер третього тижня травня, у 2017 році – це 18 травня.

День української вишиванкиПочалось усе ще у 2006 році, коли акцію вшанування вишитого одягу запропонувала студентка Леся Воронюк , яка навчалася у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Ідею студентка почерпнула із прикладу свого викладача, який одягав на пари вишиванку. Вона запропонувала усій навчальній групі обрати день, коли усі приходитимуть у вишитому вбраннні.

Так започаткувалась сама ідея, а у 2007 році День вишиванки відзначав факультет історії, політології та міжнародних відносин цього ж університету, а у 2008 та 2009 році свято поступово охопило усі навчальні заклади. 2010 року до вшанування вишитого одягу та традицій долучились службовці, а 2011 рік запам’ятався встановленням рекорду книги Гінесса за найбільшою кількістю вбраних у вишиті сорочки людей, одночасно та у одній локації.

З часу перших святкувань, День української вишиванки захопив усю Україну та її іноземних прихильників, адже основна мета святкування – це підтримка патріотичних цінностей та їх популяризація.

Відтоді вишите вбанння одягають на усі навчальні урочисті події у садочках, школах та університетах, а також на державні свята.

Як долучитись до патріотичного флешмобу

патріотичний флешмобУ день святкування Дня української вишиванки, усі її прихильники можуть долучитись до патріотичного флешмобу «Вишиванка єднає українців». Він пропонує у цей день вдягти саме національне вбрання на роботу чи навчання. А також пропонується записати короткий відеоролик, де потрібно коротко розповісти про свою любов до вишиванки та викласти його у соцмережах із хештегами:

  • #вишиванкаєднає;
  • #vyshyvankaunites.

Таким чином до патріотичного флешмобу у соцмережах можуть долучитись усі бажаючі по усьому світу.

Це свято дозволяє не лише підтримати патріотичні ідеї у нашій країні, а й відчути єдність із батьківщиною українців, котрі мешкають за кордоном.

Також у четвер третього тижня травня можна зустріти такі дива, як вбрані у гігантські вишиті сорочки пам’ятники – таку акцію практикують по різних містах України, зокрема у Львові та Києві.

Не будьте байдужими, підтримайте патріотичний флешмоб та одягніть 18 травня вишиту сорочку – нас єднають єдині цінності!


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ua236080/.system/tmp) in Unknown on line 0