0

На що звернути увагу при виборі вишиванки?

Із зростанням популярності вишиванок, попит на них в останні роки значно зріс. Та і пропозиція не відстає – можна знайти безліч традиційних крамниць чи інтернет-магазинів, які пропонують широкий асортимент вишиванок.Та не усі вони, на жаль, є якісними: тканина виробу може змінити свій первозданний вигляд вибрати вишиванкупісля прання чи навіть викликати алергічні реакції, а нитки можуть полиняти чи вигоріти на сонці. Щоб не зіткнутись із цими та іншими неприємностями, слід ретельно підійти до вибору вишиванки.

Бажаючи придбати вишиванку яка довго служитиме та не втрачатиме свого красивого зовнішнього вигляду, варто перевірити кілька нюансів, від яких залежить якість обраного виробу. Правильно підібравши вишиванку, Ви отримаєте красиву одежу у українському стилі, яка ще довгі роки прикрашатиме Ваш гардероб. Приведені нижче критерії, на які слід опиратись при виборі, відносяться як до жіночих вишиванок, так і чоловічих чи дитячих.

Тканина вишиванки

Один із найосновніших критеріїв якості вишиванки. Звичайно, краще щоб тканина була максимально натуральною: із льону, шовку, бавовни, батисту тощо. Вони дозволяють шкірі дихати та підтримують її теплообмін. Такі тканини не паритимуть навіть у спеку.

А от повністю синтетичні тканини, чи із високим її вмістом, особливо у прилеглих до тіла моделях, можуть привести до ряду небажаних реакцій організму. Особливо не рекомендується пошиття дитячих вишиванок із синтетичних тканин.

Та у синтетичних тканин є одна велика перевага: вироби із них легко прасуються та практично не мнуться. Окрім того, для вишиванок окремого призначення без вмісту таких тканин не обійтись.

Орнамент вишиванки

Як ми уже згадували, кожен орнамент та колір ниток мають своє сакральне значення. Тому варто окремо подумати над тим, від чого саме Ваша вишиванка повинна оберігати чи на що настановлювати.

Найпопулярнішими  кольорами ниток для вишивки є червоний, чорний, білий, голубий, синій. Орнаменти  ж можуть бути від геометричних до рослинних.

Сучасні вишиванки виконуються із врахуванням сьогоденної моди, тому сміливо можна обрати одежу із нетрадиційним орнаментом чи їх кольорами – головне почувати себе впевнено та зручно у такій вишиванці, і тоді вона не втратить функції оберегу саме для Вас.

Побутує думка, що орнамент вишиванки повинен гармоніювати із кольором очей – можете врахувати і цей аргумент за бажанням.

Колір виробу

вибрати вишиванкуСьогодні вишиванки можуть бути абсолютно будь-якого кольору, що робить можливим їх щоденне носіння. Таким чином, орієнтуйтесь на те, коли і куди Ви плануєте одягати вишитий одяг. Якщо лише для святкових подій – краще обирати одяг у світлих тонах, а якщо у повсякденному житті – зверніть увагу на немаркі кольори.

Зворотна сторона вишитого одягу

Якісні вишиванки відрізняються відсутністю вузликів та «чистою» зворотною стороною – це свідчить про ретельну та майстерну техніку вишивки і акуратний підхід.

Крій вишиванки

Сучасні вишиванки можуть бути втіленими у абсолютно різній одежі – це можуть бути сукні, спідниці, костюми, футболки, традиційні сорочки та навіть пальта. І звісно, кожен такий виріб може бути виконаним у будь-якому дизайні.

Щодо традиційних сорочок, то їхній крій може різнитись:

  • коміром та горловиною (комір-стієчка, круглий виріз, V-образний виріз);
  • рукавом (із манжетом, без манжета, короткий, довгий тощо);
  • формою сорочки (по фігурі, вільна, на ґудзиках чи без них тощо).

Ексклюзивність виробу

Пройшовшись по сувенірних крамничках або їм подібним у який у асортименті є вишиванки, Ви, скоріш за все, знайдете безліч схожих одна на одну моделей. Якщо ж Ви прагнете купити оригінальну вишиванку, Вам слід звернутись до авторської студії вишивки.

У студії сучасної вишивки «Гойра» Ви знайдете якісні авторські вишиванки з  неповторними ексклюзивними  орнаментами.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ua236080/.system/tmp) in Unknown on line 0